Studio profesionální péče

Dornova metoda

1200 Kč / 120 min

Objednávkový formulář

Dornova metoda

Dornova metoda je volná technika pana Dietera Dorna, nenechal ji patentovat a předal ji k dispozici všem, kteří ji chtějí přijmout pro sebe nebo ji chtějí zařadit do svých profesionálních technik péče o tělo. Mojí lektorkou byla skvělá paní „Dorn specialistka “ MgA. Zuzana Prouzová-Lehrmann.

V čem je „zázrak“ Dornovy metody? Spočívá v dynamické práci prospěšné pro klouby a obratle. Děje se to za aktivní účasti ošetřovaného, přirozeným, rytmickým a volným pohybem člověka. Kloub nebo obratel je opět ve správné poloze bez nežádoucích vedlejších účinků. Dynamický pohyb navíc zabraňuje vysunutí z přirozené polohy. Ošetřovaný může při napravování cítit slabou bolest, ale tuto metodu lze na rozdíl od jiných chiropraktických postupů skutečně vnímat jako šetrnou. Tlakem palce na páteř mohou být uvolněny blokády v tkáních. Vynikající terapeut Helmut Koch řekl: “Může to trochu bolet, to je daň, kterou člověk musí této metodě zaplatit, ale když palec opouští tkáň, mizí zároveň bolest z tlaku”. Předpoklad “zázračného” vyléčení se dosahuje za aktivní spolupráce ošetřovaného. Terapeut rozdmýchá oheň a ošetřovaný tento oheň udržuje svou ochotou ke spolupráci. Zodpovědnost za sebe sama znamená poznávat, akceptovat, přijímat, vzdát se starých modelů, nechat proudit nové energie.

Četnost ošetření je individuální, úspěch se rozhodně dostaví po 2-3 ošetřeních. Pokud se příčina neodstraní, zkoumáme dále hlubší emocionální výzvu, některé zlozvyky. Je-li příčina víceletá, počítáme k úspěchu několik měsíců, vždy to však stojí za to. Pocit lehkosti a osvobození se od bolestí je dostatečnou odměnou ošetřenému, který to myslí s uzdravením vážně. Dornova metoda nalézá příčiny, může být také využita jako prevence, která má předejít pozdějším následkům. Po Dornově metodě se nejdříve stav zdánlivě zhorší, jsou to bolesti z přestavění, dostaví se hned po 1. ošetření. Pokud necítíme tělo ještě úplně fit, doporučuji 2. ošetření a nebo ještě 3. ošetření.

Pitný režim čisté vody je součástí člověka, voda uvolňuje a odplavuje vše, co tuhne a staví se životodárnému proudu do cesty. Ve fyzické úrovni jsou orgány ledvin a močového měchýře hlavními činiteli odplavování. Nic nenahrazuje vodu, vůbec nic, jako například káva, čaj, alkoholické nápoje nebo ovocné šťávy. Tělo je zvyklé na tekutinu, která žádný program nemá, protože tělo závisí na svobodě této tekutiny. V těle je již používaná a zaměstnaná voda, která už není vhodná pro nové funkce obnovy. Tělo potřebuje vodu novou, volnou bez bublinek, k tomu, aby mohlo nové funkce vykonávat a zbavit se nepotřebných látek. Ledviny dokážou efektivně zpracovat 200-300 ml tekutiny za hodinu. Za dostatečné denní množství vody se považuje tělesná hmotnost vynásobená 0,03 l. Zkuste být jako vlastnosti vody, nechte svou energii dávat, téci, čistit a měnit se.

Doporučuji pravidelně provádět naučené cvičení, začít pracovat s rukou, která není dominantní. Při sezení dávat chodidla vedle sebe, nohy nepřekřižovat. Při shýbání ohněte nejdříve, co nejvíce kolena a poté páteř. Po delší jízdě autem, proveďte pár cviků k uvolnění pánve. Při sedavém zaměstnání vylepšete sezení nafukovacím polštářkem. Telefonujte s „handsfree“, aby krční tepny byly stále prokrvené. Uvolnění týlní a ramenní oblasti zabezpečte anatomickým polštářem.

Dorn metoda je vhodná na bolesti hlavy, úrazy kostrče, tenisový loket, šumění v uších, potíže s čelistí, trnutí v ramenou, přímá bolest páteře, skolióza (ne vrozená), celostní bolesti kostry, vybočené palce u nohou, problémy se koncentrovat, bolesti kyčlů, kolen, kotníků, rozdílná délka dolních končetin (mimo vrozené délky kosti).

Kontraindikace pro masáže/Dornovku viz Konzultace.

::: „Historie Dietera Dorna majitele pily v malém městečku Lautrach v Allgau, popisuje, jak jednoho dne nešikovně nadzvedl kmen stromu. V dolní části páteře pocítil škubnutí, již se nemohl narovnat. Ústřel nechtěl povolit, tak Dorn vyhledal starého sedláka, známého tím, že pomáhal lidem, kteří měli problémy s páteří. Sedlák pak zbavil Dorna obtíží neobvyklým a šetrným způsobem. Dorn byl účinným postupem nadšený, měl zájem se tuto manuální terapii naučit. Sedlák mu jen řekl: “Ano ty také můžeš”, bez jakéhokoli dalšího vysvětlení. Dorn posílen vlastní zkušeností metodu rozvíjel a pomáhal lidem ve svém okolí.“ :::

Podobné procedury

Přihlášení