Studio profesionální péče

Masáž baňkou

590 Kč / 40 min

Objednávkový formulář

Masáž baňkou

Klasická masáž baňkou je také oblíbená k regeneraci, odstranění únavy a harmonizaci nervové soustavy. Organismus velmi rychle na masáž reaguje a nastolí okamžité uvolnění namožených svalů. Tato masáž je podtlaková a více dynamická.

Klasická masáž baňkou je nejvíce žádána na zádech, kde se v oblasti příčné segmentace vyskytují citlivá místa, která se označují jako spoušťové nebo maximální body. Body jsou svou polohou charakteristické pro jednotlivé orgánové systémy. Jsou dobře hmatné, někdy až výrazně bolestivé, odborně nazývané gelosy. Zde se nachází nahromaděné látky ve vazivu pod kůží nebo hlouběji ve svalech. Dynamický tah, vyvíjený při baňkové masáži, stimuluje podkožní kapiláry, což aktivuje funkci krevních cév ve svalech. Dopřejeme-li si baňkovou masáž periodicky, cítíme, že se více stabilizujeme. Postupně můžeme dojít až k úplnému odstranění bolestí. Ošetřovaný cítí teplo, příjemný podtlak a výrazné odlehčení.

Tělesná pohoda může být spojená s mírným pocitem žízně a jemného omámení. Po napití vody, několika hlubších nádechů, je stav znovu v rovnováze. Podstatou procedury je uvolnění svalové tenze. Bolest ustoupí a cítíme se příjemně.

Kontraindikace pro masáže/baňkování viz Konzultace.

Podobné procedury

Přihlášení