Permanentka na regenerační cvičení je příjemný benefit. Cvičení je tělu blízké, pohyb miluje. Cvičení probíhá u dlouholetého partnera studia Adion. Objednej se právě teď.
Fitness Factory: https://www.factoryfitness.cz/ • Svojsíkova ul. 2701/50, Ústí nad Labem-Severní Terasa.
- Krásné místo, kde cvičíme.
- Vezmeme si vhodné oblečení – triko, kraťasy nebo tepláky, tenisky na cvičení – přezouváme se.
- Pití pro dodržování pitného režimu, nejlépe čistá voda nebo si koupíme na recepci.
- Rukavice – pro začátečníky lepší pocit.
- Dostatečný přísun bílkovin a sacharidů – svou oblíbenou svačinu po cvičení sebou.
Cvičení probíhá dle domluvy. Jako první se učíme zpevnit tělo, držení, postoj, dýchání, odpočinkové přestávky.
Zahřátí-rozcvičení je prvním startem připravení těla k výkonu. Stačí 5-15 minut na páse, rotopedu, eliptickém nebo veslovacím trenažeru, steperu nebo jiném aerobním stroji, aby se zvýšila tepová frekvence a svalstvo s orgány se prokrvilo. Krouživé pohyby trupem, rukama, nohama uvolní látky k promazávání kloubů, což snižuje jejich opotřebení.
Správné dýchání je dáno fyziologicky přirozeně podle zátěže, kterou chceme absolvovat. Rozhodně nádech a výdech nepodceňujeme. Pokud se nám začne točit hlava, musíme přestat cvičit, odpočinout si. Napijeme se. Dýchání také musíme cvičit.
Cvičení zaměřené především na aktivaci svalů, nebo na redukci podkožního tuku. V obou případech záleží hlavně na stravě. Pokud se budete snažit zhubnout a stravovat se u toho ve fastfoodech nebo se cpát sladkostmi, tak cvičení moc nepomůže.
První: zpočátku budeme poznávat techniky a kam nás okamžitá kondice pustí. Špatným cvičením si můžeme velice snadno ublížit, je potřeba nic nepodceňovat.
Cvičení 2x v týdnu pro celé tělo. Na větší partie jako jsou prsa, záda, nohy dva cviky. Na menší partie, jako triceps, biceps, ramena, lýtka jeden cvik. Trénink se podle kondice zaměřuje například spíše na růst svalů nebo na rozvoj síly. Při cvičení začínáme s více opakováními a menší váhou. Přidáváme závaží postupně. Počet opakování upravujeme podle váhy, kterou kondičně dokážeme cvičit.
Protažení po cvičení je důležité. Dochází ke zkracování svalů, proto vždy zakončíme protahováním. Uvolní svaly a zachová jejich flexibilitu. Důležitý důvod je urychlení regenerace po námaze. Po nadměrném zatížení svalů při cvičení zůstávají svaly stažené, aby se mohly regenerovat, musí se protáhnout. Protažení je také důležité pro prevenci zranění. Mělo by trvat asi deseti minut. Protahování probíhá tak, že na sval nebo šlachu vytváříme tlak, který postupně stupňujeme. Protáhneme postupně celé tělo. Nejlepší způsob je postupovat od hlavy dolů.
Benchpress je nejznámějším, nejúčinnějším cvikem pro rozvinutí objemu prsních svalů. Existuje několik správných technik cvičení benchpressu s úzkým úchopem, šikmý benchpress, široký úchop. Cvik se provádí v leže na zádech na lavici. Činka se drží nadhmatem s palci kolem tyče. Činka se spouští k hrudníku na úroveň prsou, pokračuje zdvižením činky do původní pozice. Správné cvičení, pohyb pomalý, plynulý, se správným držením těla. Cvik se provádí s volnou nebo pevnou činkou. U cvičení s volnou činkou je při vyšších váhách nutná asistence.
Procvičujeme svaly:
- Velký prsní sval
- Deltový sval
- Trojhlavý sval pažní
- Malý prsní sval
Mrtvý tah patří mezi nejzákladnější a nejúčinnější cviky, rozvíjející růst svalové hmoty, síly. Při cvičení mrtvého tahu zapojujeme většinu větších svalových skupin, tím zvyšujeme sílu celého těla. Standardní cvik začíná v podřepu. Chodidla máme rozkročena v šířce ramen. Činku lze uchopit nadhmatem nebo střídavým úchopem, jedna ruka nadhmat, druhá ruka podhmat. Nádech, zatnuté zádové a břišními svaly, zvedáme se do stoje. Činka by při této fázi měla být jen kousek od holení. Po narovnání se činka chvíli drží, pak se opačným pohybem dostane zpět na zem.
Procvičujeme svaly:
- Skupina napřimovacích páteřních svalů
- Trapézový sval
- Široký sval zádový
- Svalstvo paží
- Stehenní svaly
- Hýžďové svalstvo
- Břišní svalstvo
- Svalstvo předloktí
Dřepy patří mezi nejužitečnější cvik na procvičení nohou. Při dřepech je důležité správné držení těla a asistent, který případně zabrání pádu, odlehčí činku svou silou. Ve výchozí poloze máme rozkročeno na úroveň ramen, činku si pevně držíme na horní straně trapézů. S hlubokým nádechem jdeme pomalu do úrovně klasického dřepu. S výdechem se zvedáme nahoru. Dřep je prováděn lehce pod 90 %, jako osa nám slouží držení těla. Díváme se do zrcadla, necháme si poradit. To nám pomůže pro nejvyšší účinnost a potenciál samotného dřepu.
Procvičujeme svaly:
- Šikmý boční sval stehenní
- Vnitřní sval stehenní
- Střední široký sval stehenní
- Přímý stehenní sval
- Velký sedací sval
- Dvojhlavý sval stehenní
- Pološlachovitý sval
- Poloblanitý sval
Další vlastní tréninky si můžete sestavovat sami. Cvičení si určitě dopřejte stále, pro prevenci nemocí svalů, kloubů, kostry. Cvičení vnímejte jako koníčka, jako zábavu, jako příjemný doplněk života pro svoje blaho na duši.