Studio profesionální péče

Meditace

1090 Kč / 60 min

Objednávkový formulář

Meditace

Meditace je součástí Relax zóny, nazýváme ji psychohygienou. Její aspekty na lidské zdraví jsou velmi mocné. Meditace, kterou spolu projdeme, je volná. Jsme v okamžiku přítomnosti. Vnímáme denní návyky, povinnosti, zábavu, události, vztahy. Procházíme stavem plynule. Tělo, duše, mysl a srdce, vykonají potřebnou práci. Jako znovuzrození všechno opakujeme doma. Opakování stavu volné meditace se meze nekladou. Meditujeme podle vlastní intuice nebo se objednáme do Relax zóny znovu. Objednej se právě teď.

Co je psychohygiena? Víme, že psychiku jsme schopní pojmenovat kdykoli, když se nám nedaří. Například ve vypjaté situaci, říkáme, to bylo fakt na psychiku. Málo jsme schopní říct, to mě opravdu pomohlo na psychiku, když jsme dokázali udělat přívětivý čin. Vlivy, které posilují, moc nevnímáme. Vlivy, které oslabují, vnímáme zbytečně dlouho. Obklopuje nás nepřeberné množství návodů, popisů, pouček, jak se má správně psychohygiena provádět. Platí pravidlo: „Všechno si řídíme sami“. Naše pocity, vnímání a zdravotní stav, jsou vždy v takové míře, na kolik jsme vyrovnaní, vyzrálí, moudří. To určuje, čemu se věnovat, co nás posílí, na čem náš duch regeneruje. Co nám nedělá dobře, necháme být. Nejdříve všechno konáme pro své blaho. Posílení se přesouváme pomáhat ostatním.

Jak chci život prožívat? V souladu plného zdraví nebo se rozhoduji život prožívat s překážkami, které zdraví přivádí do stavu nemoci. Víme, že tělo a mysl jsou jeden celek. Přesto tělo mysl trápí otravnými myšlenkami. A na oplátku, do těla vkládáme otravné jídlo, které zase trápí mysl. Psychohygiena nabízí soubor činností, které tělo a mysl zklidňují, přivádí do rovnováhy.

Člověk je stvořen na přežití, to je základní informace v našem genu. Vnitřní podvědomé procesy nejsou řízeny z vnější oblasti. Člověk má vysokou schopnost samostatné obnovy, ale má také dar k tomu, že rovnováhu, kterou vytvářel v době po početí, dokáže za pozemského života, vyčerpat. Děje se to, při stereotypních reakcích na situace, které si sami zvolíme. Vitální energii jsme schopní promrhat na činy, které neslouží našemu rozvoji a duševnímu klidu. Vyčerpání se projevuje prvotně, že se „necítíme ve své kůži“. Uvědomění, že se děje deficit mezi příjmem a výdejem, si nechceme připustit, to je cesta k počátku duševní nemoci.

Prevence je vynikající, abychom se cítili fajn „ve své kůži“. Je rozdíl v péči o člověka zdravého a v péči o člověka nemocného. Zdravý člověk péči v podobě rady, pomoci, nápovědy, dokáže přijmout bez zábran. Nemocný člověk má mnoho představ, které péči blokují. Nemocný člověk má před sebou dlouhou cestu, aby se úplně vyléčil. Docházením k lékaři, terapeutovi, samostatné domácí ošetřování, můžeme docílit oddálení nebo úplné eliminování psychosomatických nebo psychických nemocí. Prvním signálem, že nejsme v souladu se sebou, je spánek. Narušení rovnováhy = nespavost. Pokud signál nechceme vnímat, tělo nás uvede do stavu podrážděnosti, nervozity, nepřátelství, zloby, plačtivosti, sebelítosti. Následuje například nechutenství, třes, nervozita, zapomnětlivost. Jít včas k odbornému lékaři je důležité! Potom můžeme doplňovat procedury Relax zóny.

V jednoduchosti je síla, sem potřebujeme směřovat pozornost. Složité návody, složitá cvičení, archy plné textů, dlouhá motivační videa, tudy cesta nevede. V každém dni stačí jednoduše pořádný nádech, výdech, který nás v každé sekundě regeneruje. Sklenička čisté vody, každou druhou hodinu. Dobrý bylinkový čaj. Více porcí pestrého jídla, co nám chutná, na které si uděláme dostatek času. Chvíle ticha, volná meditace, kvalitní spánek, Reiki. Cvičení podle vlastní kondice, co nás baví. Pokud něco nechceme, řekneme „ne“, pokud něco chceme, řekneme „ano“. Všechno děláme s láskou, která je pro jednoduchost stvořená.

V současném světě je práce pro člověka v této oblasti otevřená. Záleží na každém, co pro své příjmy v oblasti vitální energie chce dělat. Jak už víme, v jednoduchosti je síla. Celý zdroj, který nás posiluje je vnitřní podvědomé prostředí. Vždy jsme přítomni své vlastní péče, „nemůžeme tělo a duši dát do pračky a jít jinam“. Jsme stále existenčně vnímaví sebe samého. Pokud pomineme lidské zákony a pravidla, jako například chodit pravidelně do zaměstnání, můžeme si vše ostatní určit. Určujeme si, že je potřebné právě jíst a pít. Určujeme si, že se právě protáhneme, hodně zhluboka se nadýchneme, pomalu vydýchneme. Určujeme si, kdy budeme mluvit nebo budeme ticho. Stejně tak si určujeme, zda se budeme věnovat relaxaci, meditaci, objímání, cvičení. Máme nepřeberné množství možností studovat jednoduché techniky sebepéče. Domácí psychohygiena je vynikající na udržení stálého fyzického, psychického, duševního zdraví. Stejně tak, můžeme docházet s důvěrou na procedury. Všechno si můžeme určit a řídit. Tajemství odhaleno!

Podobné procedury

Přihlášení